Stadion miejski
Szanowni Państwo,
Tym razem pod naszą opiekę rusza nasz miejski stadion.
W wyniku dokonania przez Zamawiającego wyboru Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, przeprowadzonym w trybie podstawowym zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 z późn.zm.) Firma Rotomat sp. zo.o zobowiązała się do wykonania praz zgodnie z OPZ. Przedmiotem zamówienia jest uszczelnienie minimalnie 148 mb dylatacji, maksymalnie: 155 mb dylatacji znajdujących się na obiekcie Tarczyński Arena Wrocław we Wrocławiu (dalej jako: „Stadion”). Zamawiający zastrzega, że na pewno zleci Wykonawcy uszczelnienie 148 mb dylatacji. Maksymalny zakres zlecenia może wynieść nie więcej niż 155 mb dylatacji do uszczelnienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie wykonania przedmiotu zamówienia w maksymalnym zakresie, tj. 155 mb dylatacji do uszczelnienia. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie wykonaną część zamówienia.
Zasadniczym celem prowadzonych prac jest uszczelnienie istniejących dylatacji tak, aby wody opadowe nie przedostawały się przez strop esplanady i nie zalewały dróg oraz parkingów położonych poniżej. W ramach tych prac należy doprowadzić również do prawidłowego stanu posadzkę z asfaltu twardolanego wzdłuż dylatacji w miejscach uszkodzonych (pęknięcia i odspojenia warstwy nawierzchniowej)
Dla osiągnięcia tych celów konieczne jest wykonanie niżej wymienionych robót:
1. Prace rozbiórkowe
- Nacięcie i wykucie pasów asfaltu po obu stronach szczeliny dylatacyjnej, wraz z utylizacją urobku.
- Demontaż i oczyszczenie nakryw z blachy ryflowanej oraz profili stalowych
wraz z utylizacją urobku. Prace należy prowadzić ostrożnie, tak, aby nie dopuścić do uszkodzenia profili stalowych, które muszą być zamontowane ponownie po zakończeniu prac odtworzeniowych. - Usunięcie uszkodzonej membrany dylatacyjnej, wraz z utylizacją.
- Usunięcie i utylizacja wełny mineralnej.
- Oczyszczenie krawędzi szczelin dylatacyjnych i odsłoniętych fragmentów betonu konstrukcyjnego.
- Reprofilacja krawędzi szczelin dylatacyjnych i odsłoniętych fragmentów betonu konstrukcyjnego zaprawami i szpachlówkami naprawczymi, np. podlewka pod profilem stalowym – AP VM10 lub równoważny, uzupełnienia rozebranych fragmentów nawierzchni z zastosowaniem zaprawy PCC z dodatkiem zbrojenia w postaci włókien syntetyczno-strukturalnych, np. StoPox IHS PK, AP UVM8, FORTA-FERRO lub inny system równoważny.
- Wklejenie membrany dylatacyjnej, np. taśma dylatacyjna – Sikadur-Combiflex SG-20 M, Sika Colma Cleaner, Sikadur-31 CF Normal lub inny system równoważny.
- Montaż profili stalowych i nakryw z blachy ryflowanej.
- Ułożenie hydroizolacji na odsłoniętych fragmentach betonu konstrukcyjnego.
- Uzupełnienie warstwy asfaltu twardolanego wzdłuż dylatacji.